דף הבית / לימודי נדלן / האם כדאי לעבוד בתיווך?

האם כדאי לעבוד בתיווך?

ישנם שאלות שנשאלות מידי פעם לגבי הכדאיות בעבודה כמתווך נדל"ן. שאלות אלה יגיעו בד"כ על ידי אנשים שלא מכירים את התחום בכלל,או שמה מתעניינים ללמוד אותו. שאלה זו היא שאלה טובה, ובתקווה שפוסט זה יתן לך את התשובה עליה.

האם באמת כדאי לעבוד בתיווך?

בואו נגיד שאתם שכירים ומצאתם עבודה רגילה (לא עבודה בתיווך ) בחברה מסויימת שהסכימה לקבל אתכם והיא תשלם לכם כל חודש 20,000 שקל נקי ! (זאת אומרת שהתשלום שלכם עומד על כ-40,000 שקל ברוטו לחברה.), כדרך אגב זהו סכום חלומי של כל אחד ואחת אשר למדו באוניברסיטה והשקיעו ממיטב שנותיהם וממיטב כספם .

אז לכאורה זה נראה טוב 20,000 שקל בחודש נקי ויאללה לעבדות של "כלוב מזהב". אולם השאלה הנכונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא מהו המחיר האישי והאמיתי שאתם משלמים בהיותכם "בתוך כלוב של זהב".הסרטון הבא נקרא:"לא באמת רציתי להיות שם"- האנשים שעזבו קריירה מצליחה באמצע החיים.

האם כדאי לעבוד בתיווך?חומר למחשבה…

אז בואו נגיד שאתם מרוויחים 20,000 שקל נטו (עשרים אלף שקל).אתם כנראה תעבדו בין 9-12 שעות, יהיו לכם כל הזמן משימות, יהיה עליכם כל הזמן לחץ, ואין מה לעשות ככה זה. אבל אנחנו בני אדם שמסוגלים להתרגל לכל דבר ובשל כך אנחנו מיוחדים ומלאי כוחות.

לעבוד בתוך מסגרת זה דבר טוב, סדר יום זה דבר חשוב מאין כמותו אבל זה לא הכול. תוך כדי עבודתכם בעבודה אתם די מהר מתרגלים אליה, יש לכם סדר יום חדש ודי מהר אתם תתרגלו לשגרת החיים הזאת
ואשר על פי הסכומים שאתם תרוויחו אתם תצטרכו לנהל את חייכם לפי התקציב.

החיים הם דינמיים וכל הזמן משתנים, וכך גם בני-האדם. חברות גדולות נופלות, עסקים פושטים את הרגל, ורק 1 מתוך 10 עסקים שורד. זאת מדינה שקשה לחיות בה אם אין לך ביטחון תעסוקתי ולפעמים זה גם מפחיד.

אתם צריכים להבין שאתם צריכים לדאוג לעצמכם, למשפחה שלכם, לילדים שלכם, ולחיים שלכם עם רישיון תיווך שיכול לשנות את חייכם ב-180 מעלות, ושאף פעם לא יהיה מאוחר להיכנס אליו.

כאשר אתם מתווכי נדל"ן יש לכם הרבה זמן פנוי לקלוט כל הזמן נכסים חדשים אל תוך החנות שלכם. הנכסים שלכם יכולים להיות דירות למכירה, דירות להשכרה, נכסים מסחריים למכירה, נכסים מסחריים להשכרה, מגרשים, פנטהאוסים,קוטג'ים,ועוד… הכול פתוח בפניכם ברגע שיש לכם רישיון תיווך במקרקעין. ככל שתכניסו יותר נכסים לחנות שלכם כך יש לכם יותר סיכוי לזכות בעמלות דמי תיווך, ובמילים אחרות כל עוד שתגדילו את מאגר הנכסים שלכם, כך גם אתם מגדילים את החשיפה שלכם ואת האפשרות לרווח מתגמל.

"עולם התיווך הוא עולם מספק ומאוד מתגמל"

האם כדאי להיות מתווך נדלן